Copy

 

 Otvorenie letnej turistickej sezóny na Liptove!

 

 

 

Príbeh karpatského obra

Ahojte!
Volám sa Čutko a som obor. Bývam v Čutkovskej doline pri Ružomberku a vlastne celú túto dolinu ľudia pomenovali po mne. Kedysi dávno, keď som sa narodil sa to tu volalo úplne inak. Žiaľ, dnes som posledným žijúcim obrom karpatského typu na svete. Ani v celom svete nás už nie je mnoho. V severnej Amerike nás preslávil môj bratranec Shrek, ktorému sa darí a založil si utešenú rodinku s princeznou Fionou.


 


Potrebuješ sa ma na niečo opýtať, alebo ma chceš len tak pozdraviť?
Tak mi jednoducho napíš a stlač tlačítko „Pošli správu“. 

Keď sa vrátim z hôr, určite ti odpíšem!

Čutkova posteľ

Tu si vždy večer po zotmení ľahnem a odpočívam. Niekedy len tak ležím a pozerám na krásne jagavé hviezdy na čiernej oblohe. Zurčiaci potôčik a šumiaci les ma uspávajú…

Počas dňa, keď som vysoko v horách sa na mojej posteli môžete dosýta vyskákať.

Nie že mi zamažete plachty alebo roztrháte periny. To by som sa nahneval!

Tak sa pekne vyzujte a nevešajte sa na siete.

Obrov prak

Pred mojim domom je v zemi zapichnutý môj prak, ktorým som triafal do šišiek na stromoch, keď som bol malý. Pýtajte si od mojich kamarátov v pásikavých tričkách guľu a skúste trafiť do môjho okna. Mám tam nejaké pavučiny, môžte mi ich tou guľou povymetať…

Obrova dáma

Aj vy ľudia hrávate dámu? Je to skvelá hra! Vždy ju hráme s bratrancom Shrekom, keď príde na návštevu. Hracie kamene sú dosť ťažké, tak si dámu vyskúšajte zahrať s rodičmi. Oni vám určite povedia ako na to. 🙂

Obrove zuby

Kamaráti, tu vidíte moje mliečne zuby. Maminka mi ich odložila, keď mi vypadli. Však sú stále krásne biele! To aj vďaka vám, pretože mi ich každý deň umývate striekacími pištoľami čistou vodou z potôčika. Nezabúdajte si umývať aj svoje zuby každé ráno keď sa napapáte a každý večer pred spaním.

Čutkove pastelky

Minule, keď som si niečo kreslil, zafúkal Vietor tak silno, že mi vyfúkol všetky pastelky a vzal ich so sebou. Naozaj ma to nahnevalo, a tak som sa vybral Vietor hľadať.  Našiel som ho sedieť na vrchu Čebrať. Pastelky mal so sebou a niečo kreslil. Keď som sa ho opýtal, prečo mi zobral moje pastelky, smutne sa na mňa pozrel a posťažoval sa mi, že on si tak rád kreslí, ale nemá vlastné pastelky… Napadlo ma, že pastelky zapichnem u seba doma v Čutkove do zeme tak, aby tuha smerovala do neba. Vietor môže hocikedy prísť s papierom a ako bude papier unášať, tak budú pastelky naň kresliť! Odvtedy vždy keď večer počujem čosi šuchotať, viem, že to si kamarát Vietor prišiel niečo nakresliť.

Čutkova kolíska

Toto je moja najmilšia spomienka na moje detstvo. Keď som bol maličký, maminka ma tu kolísala a uspávala. Pamätám si ako mi spievala tú najkrajšiu uspávanku:

“Spinkaj sladko,
ty moje obriatko.
Čutko maličký náš
veď ešte len 3 metre máš.
Ale keď spinkať budeš veľa,
vysoký budeš jak tá jedľa!”

Dajte pozor, aby deti nespadli. Pre vás ľudí je to dosť vysoko, preto nenechávajte na kolíske deti bez dozoru!!!

Obrova žinka

Z kolísky mám natiahnutú šnúru na sušenie môjho oblečenia. Môžete sa po nej spustiť dole z kolísky, len dajte pozor, aby ste nespadli! Dobre sa posaďte na gombík z mojich nohavíc a poriadne sa držte!

Nikdy sa nechytajte samotnej šnúry na prádlo. Držte sa pevne len nitky z gombíka!

Obrove hlavolamy

Lámal som si hlavu keď som bol malý a rád si ju lámem aj teraz. A čo ty? Skús zložiť moju drevenú kocku z detstva. Keď sa ti to podarí, môžeš do nej niečo ukryť a prekvapíš tak ďalšieho kamaráta, ktorý skúsi hlavolam poskladať po tebe. 

Alebo si postav niečo pekné z tangramu, je tam veľa pekný a aj jednoduchých obrázkov.

Tak veľa šťastia! 🙂

OBOR, NEHNEVAJ SA!

Túto hru poznajú asi na celom svete. Medzi obrami je veľmi populárna, dokonca mávame aj majstrovstvá sveta v hre Obor, nehnevaj sa! Hoci sa pri hre nemá nik hnevať, mali by ste vidieť, ako to vyzerá, keď to hrajú obri. Veď viete ako to chodí, keď vás niekto vyhodí tesne pred domčekom… 🙂

a este klasika…

Cenník 4€

za 1,5 hodinový vstup

S každým platiacim dieťaťom 1 dospelá osoba ZADARMO!


Obor Čutko – Obrovo
Čremošná ulica
Čutkovská dolina
Ružomberok


tel: +421 905 145 809
e-mail: info@obrovo.sk
www.obrovo.sk
GPS: 49.081398, 19.255620